A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Калинівська громада
Вінницька область, Калинівський район

Шановні депутати, запрошені!

Дата: 27.09.2018 16:54
Кількість переглядів: 194

Минуло три роки діяльності міської ради шостого скликання.

У відповідності до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як міський голова, звітую перед вами про виконання своїх повноважень на обраній посаді. Вся робота міської ради, її виконавчого комітету спрямовувалась на створення сприятливих умов для стабілізації соціально-економічної ситуації в господарському комплексі міста, поліпшення умов проживання мешканців нашої територіальної громади.

Звітуючи, я намагатимусь зупинитись на основних та найважливіших аспектах діяльності міського голови.

1. Робота зі зверненнями громадян, особистий прийом громадян

Розгляд звернень громадян та їхнє вирішення завжди було і залишається одним із першочергових завдань міської ради, адже право на звернення є важливим конституційно-правовим засобом захисту та однією із організаційно-правових гарантій дотримання прав і свобод громадян.

В міській раді затверджений та оприлюднений графік особистого прийому громадян міським головою, секретарем та заступниками голови.

Протягом звітного періоду до міської ради надійшло 1115 звернень, що на триста шістдесят одне звернення менше, ніж за попередній звітний період.

За звітний період опрацьовано вхідних 1033 документи та вихідних - 1652, видано в міжсесійний період 110розпоряджень з основної діяльності та 190 з кадрових питань.

У звітному періоді надійшло 38 депутатських звернень.

Керівництвом міської ради розглянуто на особистому прийомі громадян 374 звернення.

Аналіз заяв, пропозицій та скарг свідчить, що громадянами територіальної громади Калинівської міської ради піднімаються питання різної тематики, але домінуючими є проблеми соціального захисту (надання матеріальної допомоги) - 80 звернень. Відтак, для вирішення питання про надання матеріальної допомоги різним верствам населення протягом звітного періоду надано на суму 50 530,00 грн.

2. Інформаційна робота міської ради: доступ до публічної інформації, висвітлення діяльності

З метою забезпечення виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» затверджено порядок доступу до публічної інформації, розпорядником якої є міська рада; розгляд, опрацювання, облік, систематизацію, аналіз, контроль запитів на інформацію; надання консультацій щодо оформлення запитів та надання відповідей на запити на інформацію, що надходять до ради та її виконавчого комітету.

За звітний період до міської ради надійшло  13 інформаційних запитів.

З них:

- надано роз’яснення на 8 запитів,

- вирішено позитивно   5 запитів.

З метою надання громадськості роз’яснень щодо пріоритетних питань державної політики, питань, з якими найчастіше звертаються громадяни до керівництва міської ради, діє офіційний веб - сайт Калинівської міської ради. Портал містить рубрики, в яких висвітлюється та постійно оновлюється інформація про діяльність міської влади, розміщено рішення міської ради та виконавчого комітету тощо.

3. Проведення зустрічей з громадянами

У цьому році згідно затверджених графіків було проведено дві зустрічі міського голови з громадянами міста, зокрема:

? 12 березня 2013 року в приміщенні ВАТ «Калинівський ремонтно-механічний завод» спільно з начальником ДП «Калинівкаводоканал» КП «Вінницяоблводоканал» Бойком С.П. та головою правління ВАТ «Калинівський ремонтно-механічний завод» Островським В.Ф. Учасниками зустрічі піднімались питання щодо ремонту дорожнього покриття по вул. Волинця, встановлення контейнерів для збору сміття, необхідності видалення старих дерев по вул. Українська, проведення ремонтних робіт покрівлі будинку № 25 по вул. Українська, поновлення роботи поштового відділення, відкриття дитячого садка, реставрації та ремонту двох свердловин в зазначеному районі та інші.

? 28 березня 2013 року в приміщенні ПрАТ «Калинівський машинобудівний завод» спільно з депутатом районної ради, директором             ПрАТ «Калинівський машинобудівний завод» Остапенком А.В. та директором КП «Житловик» м. Калинівка Житовозом В.М. Громадянами піднімались питання щодо роботи житлово-комунального господарства, ремонту доріг, освітлення вул. Возз’єднання, необхідності видалення аварійних дерев та інші.

4. Діяльність в сфері міжнародного співробітництва

Важливою формою підвищення фахового рівня є вивчення кращого зарубіжного досвіду у сфері місцевого самоврядування, поглиблення та розширення прямих зв’язків між територіальними громадами.

Ми працюємо в цьому напрямку, зокрема, в 6-му скликанні було підписано:

- Договір про партнерство міста Калинівки з містом Високе Брестської області Республіки Білорусь в галузях культури, громадської діяльності, економіки, інформації та туризму;

- Угоду про співпрацю між містом Калинівка та містом і гміною Клодава Кольського повіту Великопольського воєводства Республіки Польщі. Напрямком спільної діяльності є обмін досвідом, зв’язаним з функціонуванням та розвитком міст, а також діяльністю органів місцевого самоврядування.

Це дає можливість разом з депутатами міської ради активно вивчати систему адміністративно-територіального устрою інших країн та впроваджувати досвід ефективного управління розвитком територіальної громади.

5. Пленарна робота

У звітному періоді основною формою та результатом діяльності міської ради 6-го скликання були пленарні засідання, які скликались відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та затвердженого Регламенту роботи ради.

Відбулось 7 пленарних засідань сесій міської ради, з них: одне позачергове; ухвалено 408 рішень.

Позачергова сесія, яка була скликана на 9 грудня 2013 року згідно звернення депутатів міської ради 6-го скликання не відбулась в зв’язку з тим, що на пленарному засіданні було присутніх тільки 15 (п’ятнадцять) депутатів міської ради, що становить менше половини від загального складу ради. Тому сесія не була повноважною згідно п.11 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Налагоджено систематичний контроль за станом виконання ухвалених радою рішень. Зокрема, сьогодні на контролі знаходиться 11 програм, 7 із них було затверджено рішеннями міської ради 6-го скликання.

6. Робота постійних комісій

Однією з організаційних форм діяльності міської ради та її депутатів є робота постійних комісій.

Кожна із шести комісій ради за профілем діяльності розглядала питання чергових сесій, питання контролю за виконанням прийнятих рішень.

Враховуючи їх незавантаженість, а інколи недостатню активність депутатів, ми проводили спільні засідання комісій ради.

Як і в попередньому періоді активною була діяльність депутатів - членів постійної комісії з питань фінансів, бюджету та з питань управління комунальним майном (голова комісії - Бондарчук Ю.В.), в основному – це питання розподілу бюджетних коштів.

Найбільше питань було розглянуто на засіданні постійної комісії з питань благоустрою, житлово-комунального господарства, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища (голова комісії – Москалюк М.П.). Особливістю діяльності цієї комісії стала практика попередньої перевірки питань, що виносяться на розгляд сесії безпосередньо на місцях. Це дає змогу об’єктивно вивчати ситуацію і приймати виважені рішення.

Інформуючи про діяльність постійних комісій, хочу підкреслити, що проблем для вивчення, розгляду, внесення пропозицій вистачає, переважна більшість членів комісій проявляють ініціативу, наполегливість в підготовці питань та принциповість при їх розгляді.

При затвердженні порядку денного пленарних засідань, при обговоренні внесених до розгляду питань і пропозицій до проектів рішень найбільшу активність виявили депутати: Бачинська Н.Ю., Богатирьов Р.О., Васюк К.І., Кулаков В.В., Майданюк А.В., Москалюк М.П., Турик В.І.

7. Бюджет

Важливим і не простим був 2013 рік у фінансовій, економічній сфері. Все це змушувало нас шукати нові шляхи вирішення проблемних питань, і одне із найважливіших – це наповнення міського бюджету.

Головними проблемами у бюджетному забезпеченні реалізації повноважень органів місцевого самоврядування для Калинівської міської ради, як і для всіх інших міст України, в 2013 році є:

– фінансова незабезпеченість делегованих державою повноважень місцевому самоврядуванню;

– низька фінансова спроможність щодо реалізації власних повноважень;

– блокування та затримка у проведенні Державною казначейською службою України бюджетних платежів, що здійснюються органами місцевого самоврядування.

Однак, завдяки чіткій бюджетній політиці, спрямованій, у першу чергу, на вирішення нагальних проблем міста, нам вдалося уникнути серйозних проблем. Не допускалось заборгованості з виплати заробітної плати працівникам дитячих навчальних закладів та комунальних підприємств міста, вчасно здійснювались проплати за енергоносії, постійно контролюється баланс надходжень та витрат, стан виконання бюджету та фінансово-бюджетної дисципліни.

Виконання дохідної частини загального фонду бюджету міста по власних надходженнях за 11 місяців 2013 року становить 9 млн. 126 тис. 613 грн.

Загальний обсяг доходів спеціального фонду до річного плану виконано на 101,0% (при плані 5 млн. 275 тис. 518 грн. отримано 5 млн. 327 тис. 842 грн.).

Можемо зробити порівняльний аналіз:

бюджет міста за 11 місяців становив:

в 2012 році – 14 млн. 797 тис. 352 грн.

в 2013 році - 15 млн. 291 тис. 524 грн., що на 494 тис. 172 грн. більше у порівнянні з минулим роком.

9. Земельні ресурси міста

Впродовж звітного періоду спрямовувалась робота на забезпечення раціонального використання земель, підтримку належних умов для розвитку господарювання.

Найважливішою складовою наповнення дохідної частини міського бюджету, якій завжди приділялась особлива увага міської ради, є продаж земельних ділянок для здійснення підприємницької діяльності. В 2013 році міською радою продано 2 земельні ділянки під об’єктами нерухомого майна комерційного призначення на площу 0,3368 га вартістю 495,1 тис. грн.

Одним з вагомих джерел наповнень дохідної частини міського бюджету є надання земельних ділянок в оренду.

Станом на звітну дату в оренді перебуває 275 ділянок загальною площею 10,2 га.

Виготовлено технічну документацію по грошовій оцінці земель населених пунктів територіальної громади Калинівської міської ради, за рахунок коштів міського бюджету направлено 37 871,50 грн. та коштів обласної субвенції - 39 504,00 грн.

10. Дошкільні навчальні заклади міста

Питання розвитку дошкільних закладів постійно стоїть на контролі в міській раді. Дошкільні питання у звітному періоді неодноразово виносилися на засідання сесій міської ради та виконавчого комітету. У місті забезпечено функціонування семи дошкільних навчальних закладів, у яких виховується 1043 дітей. На сьогодні основне завдання – зробити все можливе, створивши найліпші умови для перебування дітей в дошкільних закладах. Кожна дошкільна установа повинна стати найбільшим пріоритетом для органів влади і для громади.

У поточному році на проведення робіт з капітального ремонту та придбання основних засобів по дошкільних закладах витрачено –                              403 844,61  грн. В т.ч.:

Д/с № 1

Заміна віконних прорізів, ремонт навісу, загальна вартість виконаних робіт становить 99 753,55 грн.

Д/с №3

На утеплення фасаду, заміну вікон, ремонт даху, утеплення групи направлено коштів в сумі 61 464,24 грн. Придбано холодильник - 3 574,50 грн., пилосос – 798,00 грн.

Д/с № 4

На ремонт даху, утеплення фасаду та облаштування входу у підвал використано коштів в розмірі 69 816,32 грн.

Д/с № 5

Проведено частковий капітальний ремонт та заміну дверних блоків на суму 17 189,02 грн. Придбано холодильник – 3 574,50 грн.

Д/с № 6

Замінено віконні прорізи, проведено ремонт овочесховища, використано – 18 701,15 грн.

Д/с № 7

На ремонт покрівлі та огорожі направлено коштів – 124 998,33 грн. Придбано холодильник – 3 975,00 грн.

Направлено на забезпечення роботи дошкільних навчальних закладів       9 131 099,58 грн.

Виготовлено кошторисну документацію на капітальний ремонт будівлі дитячого садка по вул. Українська, 31 в м. Калинівка (в районі ВАТ «Ремонтно-механічний завод»). Відповідно до експертного звіту філії ДП «Укрдержбудекспертиза» у Вінницькій області загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах на вересень цього року становила 925 631,00 грн.

На даний час здійснено роботи по розчистці території дитячого садка.

11. Житлово-комунальне господарство

Мені не байдуже, як виглядає наше місто, тому на моєму особистому контролі, на контролі міської ради було і є виконання програм, що стосуються удосконалення роботи житлово-комунального господарства міста. Дзеркалом нашої життєдіяльності є санітарний стан міста, утримання та ремонт доріг, озеленення вулиць, все те, що створює комфортне середовище для життя людей.

Питання безперебійної роботи комунальних підприємств, забезпечення їх сталого функціонування постійно аналізується та розглядається на щотижневих нарадах за участю керівників комунальних підприємств, засіданнях міськвиконкому та сесіях міської ради.

Забезпечення виконання завдань, пов’язаних з благоустроєм міста, здійснює Інспекція по контролю за благоустроєм та санітарним станом населених пунктів територіальної громади, робота якої спрямована на забезпечення чистоти і порядку в місті.

На виконання прийнятої міською радою Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою населених пунктів Калинівської міської ради на 2013 рік:

1) КП «Житловик» направлено 131295,54 грн., з них:

- на автомінімийку – 1 999,96 грн.;

- на придбаннякущорізу – 6 800,00грн.;

- на проведеннякапітального ремонту кінотеатру – 2 914,00грн.;

- на виготовлення контейнерів для сміття – 23 344,12 грн.;

- на проведеннякапітального ремонту житлового фонду – 96 237,46 грн.

2)КП «Благоустрій міста Калинівка» направлено 1159 303,88 грн.з них:

- на проведення поточних робіт з благоустрою – 981 035,00 грн.;

- на лавки по місту – 38 190,00 грн.;

- на придбаннякущорізів у кількості 2 шт. – 14 000,00 грн.;

- на придбання запчастин для ремонту техніки – 29 498,88 грн.;

- на придбання 2-х кабін туалетних – 9 580,00 грн.;

 - автобусні зупинки у кількості 3 шт. – 55 000,00 грн.;

- знаки дорожні – 6 000,00 грн.;

- на придбанняурн по місту – 15 000,00 грн.;

- на посипочний матеріал – 11 000,00 грн.

Влітку цього року комунальним підприємством «Благоустрій міста Калинівка» під час підготовки до свята Івана Купала була проведена робота по облаштуванню території пляжу, зокрема: вивезено близько 50 тонн піску, відремонтовано огорожу, громадську вбиральню, облаштовано в’їзд на територію.

12. Водопостачання та водовідведення

На протязі 2013 року були проведені дієві заходи щодо суттєвого покращення практичного вирішення питання водопостачанняв місті.

Направлено ДП «Калинівкаводоканал» на капітальний ремонт водогону по вул. Дзержинського 229 197,19 грн.

На буріння 4-х артезіанських свердловин для господарсько – питного водопостачання м. Калинівка по вул. Громова, Дзержинського, Першутова, Промислова направлено 234 000,00грн., з них:

-         на артезіанську свердловину № 1 по вул. Першутова – 189 150,00 грн.;

-         на артезіанську свердловину № 2 – 44 850,00 грн.

На будівництво каналізаційного колектора та насосних станцій вулиць Піонерська, П.Комуни, Пушкіна, Шевченка в м. Калинівка - 239 162,36 грн.

13. Співпраця з ПРООН, громадськими організаціями міста

Завдячуючи співпраці з представництвом ПРООН в Україні було здійснено ряд заходів для участі в програмі «Кожна краплина має значення», що дало змогу відновити русло та витоки струмка безіменного правої притоки річки Жердь на території Калинівської міської ради. Спільно з ПРООН, якими профінансовано роботи на суму 70 800,00 грн., залучено кошти громадської організації «Калинівська екологічна організація «ЕКО СВІТ» - 5 400,00 грн. та з міського бюджету виділено - 23 327,00 грн. Участь в цій програмі дало змогу за мінімальні кошти з бюджету міста облаштувати територію заболоченої ділянки русла струмка в районі вул. Пушкіна.

Окрім цього, значна робота виконана і по приведенню в належний вигляд водоймища «Грабарка», розташованого в районі Варшиці по вул. Зарічна. За погодженням з управлінням водних ресурсів річки Південний Буг, комунальним підприємством «Благоустрій міста Калинівка» спільно з громадською організацією «Карась» було виконано роботи: по спуску води, укріпленню дамби, розчистці дна водоймища. Для цього було залучено коштів: ГО «Карась» - 7 000,00 грн., міської ради – 12 000,00 грн., спонсорських –        3 000,00 грн.

14. Утримання доріг міста

? Проведено капітальний ремонт дороги за рахунок залучених коштів:

- по вул. Тімірязєва – 561 169,81 грн. (3550 м2);

- по вул. Зелена – 60 616,44 грн. (1173 м2).

? За рахунок коштів обласної субвенції виконано робіт на суму                                1 573 320,51 грн., а саме:

- проведено капітальний ремонт дороги по вул. Кузнечна -                             624 330,08 грн.;

- на закінчення будівництва полігону ТПВ - 33 896,68 грн.;

- здійснено будівництвосміттєсортувальної станції на території полігону твердих побутових відходів - 915 093,75 грн.

? Проведено капітальний ремонт доріг на суму 1 073 284,85 грн., в тому числі:

- по вул. Пушкіна - 340 476,01 грн. (1875 м2);

- по вул. Шмідта - 219 770,00 грн. (1232 м2);

- по вул. Горького - 146 852,95 грн. (760 м2);

- по вул. Жовтнева - 132 889,05 грн. (650 м2);

- по вул. Кузнечна - 131 280,72 грн. (4194 м2);

- будівництво алеї по вул. Леніна - 101 998,12 грн.

 

? Проведено поточний ремонт доріг в місті на загальну суму                            314 114,53 грн.:

- по вулицях Дзержинського, Колгоспній, Саксаганського, Першутова, Промисловій - 97 265,62 грн. (450 м2);

- по вулицях Леніна, Маяковського – 98 663,09 грн. (605 м2);

- по вулицях Зарічна, Шкільна, Коцюбинського, Сєдова, Возз’єднання – 83 365,42 грн. (380 м2);

- по вулицях Жовтнева, Чкалова та по провул. Шмідта – 34 820,40 грн. (240 м2).

 

? На виготовлення кошторисної документації затрачено 1 365,00 грн.

 

? На капітальний ремонт Будинку культури по вул. Леніна направлено – 139 445,03 грн.

15. Освітлення

Виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт зовнішнього освітлення по вулицях Гоголя, Першутова, Пархоменка, Жовтнева, Орджонікідзе, К.Цеткін, Коцюбинського, Машинобудівників та пров. Шмідта на загальну суму 156 759,00 грн.

Розпочато роботи по облаштуванню вуличного освітлення по вул. Коцюбинського.

16. Культура. Спорт

Окрім повсякденної роботи ми святкували важливі події в житті нашої країни та міста. Міською радою прийнято участь та профінансовано заходи з нагоди відзначення державних свят, знаменних і пам’ятних дат, професійних свят, вшанування трудових колективів та окремих особистостей, організації дозвілля населення.

В цьому році продовжено започатковану торішню традицію по наданню багатодітним неблагополучним сім’ям матеріальної допомоги. До новорічних свят отримали таку допомогу дев’ять сімей нашої територіальної громади.

17. Виділення коштів за рішеннями сесій міської ради

Згідно рішень сесій міської ради було направлено кошти -                                 117 294,00 грн., в тому числі:

- Калинівській центральній районній лікарні: на придбання бойлера для сімейного пологового залу; придбання у жіночу консультацію камер для зберігання стерильних виробів «Панмед» в кількості 6 штук; для операційного блоку хірургічного відділення хірургічного апарату «Надія»-2»                            (модель 350 МС), радіохвильового хірургічного апарату «Надія-2»                                   (модель 120 РХ) та двох електровідсмоктувачів «7А-23В»; нового рентгенівського апарату на загальну суму 102 294,00 грн.;

 

- ЗОШ № 4 виділено на капітальний ремонт 15 000,00 грн.

 

Підсумки

Підсумовуючи свою роботу за третій рік діяльності, ще раз хочу наголосити, що все це досягнуто завдяки плідній спільній праці депутатського корпусу ради, її виконавчого комітету, які разом з апаратом виконкому дійсно живуть проблемами, інтересами жителів міста. Тож сподіваюсь на подальшу злагоджену роботу щодо їх вирішення, на підтримку і розуміння. При цьому, розуміючи всю відповідальність перед громадою за кожне наше рішення та ініціативи, ми зацікавлені у їхній реалізації та докладемо максимум зусиль, щоб покращити благоустрій міста, добробут нашої територіальної громади.

 

 

Міський голова                                                           Анатолій ШАМАЛЮК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування